Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Cineama 2020

Dátum: 03.01.2020
Autor: Podduklianske osvetové stredisko
Cineama 2020
regionálna súťažná prehliadka amatérskej filmovej tvorby

CINEAMA je celoštátna postupová súťaž a prehliadka amatérskej filmovej tvorby. Súťaž sa koná každý rok a nie je tematicky zameraná. Je určená deťom, mládeži a dospelým, ktorí súťažia v troch vekových skupinách a vo viacerých žánrových kategóriách: dokument, reportáž, hraný film, animovaný film, experiment, videoklip, minútový film. CINEAMA napomáha rozvíjať nadanie, umeleckú kreativitu, nadanie a aj technické zručnosti v oblasti amatérskej filmovej tvorby.

Termín uzávierky pre zaslanie súťažných filmov do regionálneho kola vo Svidníku je 6. marca 2020.

Do súťaže sa prihláste pomocou online formuláru na stránke http: /www.nocka.sk / sutaze-a prehliadky /cineama.

Regionálne kolo postupovej súťaže CINEAMA 2020 sa uskutoční v priestoroch POS vo Svidníku dňa 12. marca 2020 o 16.30 h. Celoštátne kolo sa uskutoční sa v dňoch 5.-7.júna 2020 v Kine Žriedlo v Bardejovských kúpeľoch.

Najlepšie ocenené diela sú nominované do výberu, z ktorého porota vytvorí kolekciu na českú národnú súťaž Český videosalón (18. –21.6.2020 v Ústí nad Orlicí v Českej republike), na svetovú súťaž amatérskych filmov UNICA (8.–15.august 2020,v Birminghame, vo Veľkej Británii) a na Festival neprofesionálneho umenia TvorBA 2020 v Bratislave-Starom meste.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.