Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

AMFO 2019 - celoštátne výsledky

Dátum: 15.11.2019
Autor: Podduklianske osvetové stredisko
AMFO 2019 - celoštátne výsledky
súťaže amatérskej fotografickej tvorby

Národné osvetové centrum v Bratislave je už vyše štyridsať rokov vyhlasovateľom celoštátnej postupovej súťaže amatérskej fotografickej tvorby AMFO. Vyhodnotenie celoštátneho kola, otvorenie výstavy AMFO 2019, odborný rozborový seminár, niekoľko tvorivých workshopov a návštevy viacerých fotografických výstav sa uskutočnili v dňoch 8. – 10. novembra v Nitre.

V roku 2019 do celoštátnej postupovej súťaže amatérskej fotografickej tvorby postúpilo z ôsmich krajov Slovenska 257 autorov s 538 fotografickými dielami.

Odborná porota s predsedníčkou Mgr. art. Petrou Cepkovou, ArtD. udelila 58 ocenení, z toho 1 hlavnú cenu, 24 cien (1., 2., a 3.miesta) a 33 čestných uznaní. Na vernisáži si účastníci podujatia pozreli aj 5 ocenených multimediálnych prezentácií.

Náš okres úspešne reprezentovali: Marianna Marusinová,ktorá získala v kategórií autori do 21 rokov, čiernobiela fotografia za fotografiu „Materstvo“ čestné uznanie. Dušan Ignác si odniesol čestné uznanie za farebné fotografie “Svetlá mesta“ a „Morava“ v kategórií autori nad 21 rokov, farebná fotografia. Okres Stropkov úspešne reprezentovali Vladimír Ivanko fotografiou „Motokros“ a Viliam Novický fotografiou „Burned out IV.“, ktorí majú svoje fotografie vystavené v priestoroch Synagógy III.

Na výstave od 8. do 21. novembra 2019 v Synagóge v Nitre predstavuje svoju fotografickú tvorbu 132 autorov. Návštevníci môžu vidieť 203 fotografií.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.