Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

AMFO 2019 - krajské výsledky

Dátum: 15.07.2019
Autor: Podduklianske osvetové stredisko
AMFO 2019 -  krajské výsledky
krajská súťaž amatérskej fotografie

Krajská súťaž amatérskej fotografie Prešovského kraja AMFO 2019 koná sa každoročne v mesiaci jún v Starej Ľubovni. Do súťažnej prehliadky bolo zaslaných 273 fotografií od 88 autorov. Odborná porota, ktorej predsedom bol Ing. Igor Šimko z Košíc mala náročnú úlohu vybrať tie najlepšie snímky.

Náš okres úspešne reprezentovala najmladšia účastníčka Marianna Marusinová, ktorá bola milým prekvapením súťaže a získala dve prvé miesta v obidvoch svojich kategóriách, v II. skupine za čiernobielu fotografiu „Materstvo“ a vo farebnej fotografii za fotografiu „Hrdinovia“.

Dušan Ignác zo Svidníka, ktorý vo svojej kategórii farebná fotografia „Svetlá mesta“ získal 2.miesto a za čiernobielu fotografiu „Perspektíva“ čestné uznanie.

Okres Stropkov úspešne reprezentovala v I. skupine Gabriela Soóšová, ktorá získala 3. miesto za farebné fotografie “Letná obloha“ a „Vo svete fantázie“. Tretie miesto získala aj Magdaléna Koleničová za farebné fotografie „Naše lány a polia“ a „Lány a polia II.“. Vladimír Ivanko získal Čestné uznanie za farebnú fotografiu „Motokros“. Vystavené fotografie mali aj ďalší účastníci súťaže - Edward O´toole, Anton Hričan, Emília Verbová a Viliam Novický. Fotografie úspešných autorov poputujú do celoslovenského kola, ktoré prebehne v Synagóge v Nitre v novembri 2019.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.