Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Výtvarné spektrum 2019- vyhodnotenie

Dátum: 10.06.2019
Autor: Podduklianske osvetové stredisko
Výtvarné spektrum 2019- vyhodnotenie
krajské kolo celoslovenskej postupovej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby Prešovského kraja

Výtvarné spektrum 2019 - krajské kolo celoslovenskej postupovej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby Prešovského kraja prináša v aktuálnom 56.ročníku opätovne pestrosť autorského zastúpenia. V rámci súťaže hodnotila odborná porota na čele s predsedom Jánom Bartkom, PhDr. v tomto roku 123 výtvarných prác od 61 autorov. Odlišnosť výtvarných kvalít prihlásených prác sa odrazila v udelení rôzneho počtu cien a čestných uznaní v jednotlivých kategóriách. Na výstavu porota odporučila 73 výtvarných diel od 44 autorov. Pozoruhodným oživením výtvarnej kolekcie sa stali diela z keramiky, kameňa a práce využívajúce menej obvyklé postupy / proláž, leptanie plechu/. Z hľadiska výtvarných techník aktuálny ročník potvrdil pretrvajúci záujem o akryl a olej.

Vernisáž výstavy spojená s odborným seminárom za účasti členov súťažnej poroty sa uskutočnila dňa 6. júna 2019 v koncertnej sieni Vihorlatského múzea v Humennom. Porota udelila celkovo len 8 cien a 9 čestných uznaní.

Okres Svidník úspešne reprezentovala Alexandra Pradidová technikou výtvarného prevedenia i umeleckým prínosom zaujala porotu a získala cenu za olej Interiér. Úspešnými autormi vo svojich kategóriách, ktorí si odniesli Čestné uznania boli aj Gabriela Madejová, za akryl Relax, Jozef Horkavý za akryl Vtáky, Andrej Uram za akryly Svadba a V kroji.

Z okresu Stropkov Čestné uznania získali Martin Iľov za drevorezbu Pobrežné mesto a Olívia Bujdošová za kombinovanú techniku Telepatia. Medzi úspešných autorov, ktorí majú svoje práce vystavené a zároveň postupujú aj do celoštátnej súťaže „Výtvarné spektrum 2019“ patria: Vladimír Makara, Pavel Mochnacký, Milan Paňko, Edward O´toole, Marek Zimka, Pavol Bujdoš a Anton Kočiš.

pozvánka

výsledková listina

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.