Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Detský festival ľudovej hudby 2018

Dátum: 05.03.2018
Autor: Podduklianske osvetové stredisko
Detský festival ľudovej hudby 2018
regionálna postupová súťažná prehliadka detských ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov spevákov a inštrumentalistov

Detského festivalu ľudovej hudby sa môžu zúčastniť detské kolektívy a sólisti pôsobiaci v okresoch Svidník a Stropkov zaoberajúci sa interpretáciou hudobného folklóru a postúpiť tak na celoštátnu prehliadku Vidiečanová Habovka.

Poslaním podujatia je podporovať a rozvíjať u detí lásku k folklóru a podnecovať ich k aktívnej činnosti v tejto oblasti. Umožniť im prezentovať výsledky svojej práce na verejnosti a konfrontovať ich s výsledkami iných. Neoddeliteľnou súčasťou festivalu je vyhľadávanie nových muzikantských a speváckych talentov a v neposlednom rade sprostredkúvanie hodnotných vystúpení širšej poslucháčskej verejnosti.

Preto by sme Vás tento rok radi pozvali do Giraltoviec, kde sa tohotročná prehliadka uskutoční. Miestom konania bude zasadačka Mestského úradu v Giraltovciach, kde sa o 16:00 hod. predstavia všetci mladí milovníci folklóru z okresov Svidník a Stropkov. Priďte podporiť ich vzťak k ľudovej hudbe a odmeniť ich snaženie a talent potleskom. Vstup na podujatie je voľný.

DETSKÝFESTIVALLUDOVEJHUDBY.jpg

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.