Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Výstava maturitných prác SPŠ Svidník

Dátum: 19.05.2017
Autor: Podduklianske osvetové stredisko
Výstava maturitných prác SPŠ Svidník
výstava

Propagačná grafika (denné štvorročné štúdium ukončené maturitnou skúškou). V tomto školskom roku 2016/ 2017 končí štúdium v odbore propagačná grafika 14 študentov a v odbore odevný dizajn 4 študentky. Obidva odbory u žiakov cielene rozvíjajú kreatívne samostatné výtvarné myslenie, flexibilitu a kreativitu pri výtvarnej realizácii produktov v oblasti či už grafického dizajnu, reklamy, úžitkovej grafiky, vizuálnej komunikácie alebo realizácii odevu, či trojdimenzionálneho objektu. Súčasťou štúdia odevný dizajn je aj príprava dokumentácie a prezentácia modelov na módnych prehliadkach. Študenti oboch odborov sa každoročne, pravidelne zúčastňujú umeleckých workshopov, stáží, seminárov a prednášok.

Budúci grafici, či samostatní kreatívni výtvarníci po absolvovaní štvorročného štúdia na SPŠ ovládajú grafické programy, základy použitia a uplatnenia písma v grafike, dokážu realizovať výtvarné zámery s použitím príslušných materiálov a technologických postupov v rámci grafického a priestorového dizajnu.

Študentky odevného dizajnu ako samostatné kreatívne výtvarníčky sú pripravené v praxi uplatniť sa v odevnej tvorbe, divadelnej, filmovej produkcii a reklame, ale hlavne ako flexibilné odborníčky orientujúce sa v oblasti odevného dizajnu a modelingu. Prakticky zvládnu celý proces od návrhu až po realizáciu modelu. Výstava maturitných prác študentov SPŠ v priestoroch POS vo Svidníku potrvá od 19.5.-15.6. 2017.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.