Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

CINEAMA 2017

Dátum: 10.04.2017
Autor: Podduklianske osvetové stredisko
CINEAMA 2017
Program krajskej prehliadky celoštátnej súťažnej prehliadky amatérskej filmovej tvorby

Podduklianske osvetové stredisko vo Svidníku usporiadalo krajskú súťažnú prehliadku amatérskej filmovej tvorby CINEAMA 2017.

Podujatie sa uskutočnilo v dňoch 31.3. - 1.4.2017 v priestoroch hotela Rubín vo Svidníku.

Poslaním podujatia je verejná prezentácia amatérskej filmovej tvorby. Súťaž napomáha vyhľadávať talentovaných tvorcov a zároveň vytvára priestor na rozvoj umeleckej tvorivosti a technickej zdatnosti žiakov, mládeže i dospelých. Súťaž z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

V krajskej súťažnej prehliadke amatérskej filmovej tvorby CINEAMA 2017 súťažilo 33 filmových diel od autorov a spoluautorov z Prešovského kraja. Predsedom poroty bol vysokoškolský pedagóg doc. Mgr. Peter Dimitrov, ArtD.

Zastúpený bol hraný film, dokumentárny, animovaný, reportáž, experimentálny film a videoklip. Hlavnú cenu za hraný film ITCH získal Gabriel Zajtko zo Stropkova. Porota zložená z vysokoškolských pedagógov Akadémie umení v Bratislave hodnotila ich technické spracovanie a umeleckú hodnotu. Na rozborovom seminári potom sprostredkovala svoje postrehy a odporúčania prítomným autorom za účelom ich ďalšieho odborného rastu, čím sa darí napĺňať poslanie tejto súťaže. Zároveň dostali priestor osobné konzultácie a medzigeneračná výmena skúseností autorov navzájom.

Prílohy

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.