Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Čo vieš o hviezdach 2017

Dátum: 05.04.2017
Autor: Podduklianske osvetové stredisko
Čo vieš o hviezdach 2017
vyhodnotenie súťaže

Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove v spolupráci s hvezdárňami, okresnými astronomickými kabinetmi, centrami voľného času a regionálnymi osvetovými strediskami organizuje v roku 2017 už 27. ročník súťaže „Čo vieš o hviezdach“. Pre okresy Svidník a Stropkov okresné kolo zabezpečuje Podduklianske osvetové stredisko vo Svidníku, vysunuté astronomické pracovisko Roztoky. Spomedzi oslovených škôl sa do súťaže zapojili CZŠ sv. Juraja vo Svidníku, ZŠ Cernina, ZŠ Mlynská Stropkov. Do súťaže sa zapojili aj účastníci, ktorí sa pravidelne zúčastňujú astronomických expedícií na HR Roztoky. Títo súťažiaci si ako organizáciu za, ktorú súťažia vybrali priamo našu hvezdáreň. Súťaž sa delila do dvoch kategórií a to: 1. kategória (žiaci 4. – 6. ročníka) a 2. kategória (žiaci 7. – 9. ročníka). V jednotlivých kategóriách súťaž pozostávala z troch kôl a to: 1. kolo – vedomostný test, 2. kolo – riešenie „slepej“ mapy a 3. kolo – poznávanie objektov vesmíru.

Umiestnenie v jednotlivých kategóriách:

  1. kategória:

1.Mikuláš Majda

2.Róbert Front

  1. kategória:

1.Tamara Alexovičová

2.Miriam Hudáková

3.Juliana Savčáková

4.Miriam Jalčaková

Umiestnení na prvých troch miestach postupujú na krajské kolo, ktoré sa bude konať 25.4.2017 (1. kategória) resp. 26.4.2017 (2. kategória) vo HaP v Prešove.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.