Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Hodina Zeme 2017

Dátum: 16.03.2017
Autor: Podduklianske osvetové stredisko
Hodina Zeme 2017
výzva na zapojenie sa do kampane

Hodina Zeme je najväčšou celosvetovou akciou so zapojením verejnosti a to takým spôsobom, že v určitý čas zainteresovaná verejnosť na hodinu zhasne svetlá. Po prvýkrát sa Hodina Zeme konala v roku 2007 v Austrálskom Sydney, keď viac ako 2,2 milióna domácnosti a 2000 firiem vyplo na hodinu svoje osvetlenie. O rok sa už do akcie zapojilo viac ako 50 miliónov ľudí z 35. štátov Zeme a akcia sa tak stala celosvetovou. Vypnutie svetiel na hodinu má skôr symbolický význam a má ukázať škodlivosť zbytočného svetla. Nočná presvetlená obloha sťažuje prácu nielen astronómom, ale takéto svetlo vplýva škodlivo aj na živočíchy, rastliny a v neposlednom rade aj na človeka.

Organizátorom Hodiny Zeme je celosvetová organizácia WWF (World Wildlife Fund), ktorá bojuje za zastavenie ničenia prirodzeného životného prostredia. Momentálne sa do tejto akcie zapája viac ako 160 krajín z celého sveta vrátane Slovenska. Zapojiť sa môže každý: obce, mestá, firmy, školy a to zhasnutím svojho osvetlenia, reklám a zbytočného svetla dňa 25. marca 2017 od 20:30h do 21:30h. Do Hodiny Zeme sa môžu zapojiť aj jednotlivci a to rovnakým spôsobom ako organizácie či mestá, a tak aspoň symbolicky ukázať, že budúcnosť našej Zeme nám nie je ľahostajná.

Ak máte záujem taktiež sa zapojiť dajte nám vedieť na: astroroztoky@szm.sk, alebo sa zaregistrujte na: http://hodinazeme.svetelneznecistenie.sk/.

Dajte týmto činom vedieť, že Vám záleží na osude našej Zeme!!!

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.