Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Mládež spieva 2017 - deti

Dátum: 01.02.2017
Autor: Podduklianske osvetové stredisko
Mládež spieva 2017 - deti
súťažná prehliadka detských speváckych zborov

Celoštátna súťaž a prehliadka detských speváckych zborov sa uskutoční v Prievidzi v dňoch 08.-10.6.2017. Krajská súťaž Mládež spieva sa uskutoční v termíne: 26. apríl 2017 vo Vranove nad Topľou.

Pre zachovanie kontinuity zborového spievania majú možnosť účinkovať aj mládežnícke zbory, ktoré môžu na krajských kolách vystúpiť ako hosťujúce zbory. Ich dirigenti sa môžu tak isto zúčastniť rozborového a hodnotiaceho seminára, kde im odborná porota poradí ako sa zlepšovať. Môže to byť pre mládežnícke zbory dobrá príprava na nasledujúci ročník Mládež spieva 2018, ktorý bude súťažou mládežníckych zborov.

V roku 2017 oslávia svoje jubileum traja významní slovenskí skladatelia: Ladislav Burlas, Milan Novák a Ivan Hrušovský. Poradný zbor Národného osvetového centra pre zborový spev preto rozhodol, že podujatie Mládež spieva 2017 bude venované práve týmto trom skladateľom a ako povinnú skladbu na nacvičenie zvolil akúkoľvek pieseň, ktorej autorom je Ladislav Burlas, Milan Novák alebo Ivan Hrušovský. Poradný zbor teda na rok 2017 neurčil konkrétnu povinnú pieseň na nacvičenie, ale rozhodol sa ponechať zborom voľný výber z tvorby týchto troch skladateľov.

Na krajskú súťaž postupuje jeden zbor na základe návrhu a odporúčania Podduklianskeho osvetového strediska. Prihlásiť sa môžete do konca marca 2017 na pos-zuc@svitel.sk.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.