Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

20.rokov DFS Makovička

Dátum: 24.06.2016
Autor: Podduklianske osvetové stredisko
20.rokov DFS Makovička
premiérový program

Detský folklórny súbor Makovička pri príležitosti konania 63. Slávnosti kultúry Rusínov a Ukrajincov Slovenska otvoril brány amfiteátra a pozval všetkých z blízka i z ďaleka uzrieť krásu..., krásu ukrytú v piesňach, hudbe, tancoch a hrách.

Celoročná príprava 20. výročia založenia DFS Makovička a všetkých programových čísel stala mnoho úsilia pedagógov a energie všetkých deti pôsobiacich v našom súbore. Bez materiálnej, finančnej, psychickej podpory a obetavosti, by však všetko toto úsilie vyšlo navnivoč.

Vedenie súboru chce preto ďakovať ľuďom, ktorí nám pomohli urobiť radosť všetkým vám: Zriaďovateľovi Podduklianskeho osvetového strediska vo Svidníku – Úradu Prešovského samosprávneho kraja, poslancovi NR SR a predsedovi PSK – MUDr. Petrovi Chudíkovi. Poslancom PSK za okres Svidník – Milanovi Cocuľovi, Petrovi Pilipovi a Jánovi Vookovi. Primátorovi mesta Jánovi Holodňákovi a poslancom mestského zastupiteľstva. Srdečne ďakujeme všetkým rodičom účinkujúcich detí, ktorí svojou podporou a šikovnosťou dopomohli k realizácii slávnostného programu a záverečného pohostenia. Ďakujeme všetkým účinkujúcim členom súboru Makovička. Poďakovanie patrí taktiež všetkým vedúcim jednotlivých zložiek, tým ktorí stáli pri zrode tohto súboru, všetkým tým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli k jednotlivým programovým číslam.

Premiéra detského folklórneho súboru Makovička bola realizovaná s finančnou podporu: Prešovského samosprávneho kraja, Mesta Svidník, Fondu na podporu umenia a Úradu vlády SR – program kultúra národnostných menšín 2017.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.