Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Úspech našich speváčok a muzikantov na krajskej súťaži Detskej ľudovej hudby 2016 v Raslaviciach

Dátum: 27.04.2016
Autor: Podduklianske osvetové stredisko
Úspech našich speváčok a muzikantov na krajskej súťaži Detskej ľudovej hudby 2016 v Raslaviciach
vyhodnotenie krajskej súťaže Detskej ľudovej hudby v Raslaviciach

Dňa 17. apríla 2016 sa v Raslaviciach uskutočnila krajská súťažná prehliadka detských ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov spevákov a inštrumentalistov, ktorej sa zúčastnili aj víťazi regionálnej prehliadky konanej 1. apríla 2016 vo Svidníku.

Víťazi regionálnej prehliadky reprezentujúci okres Svidník si minulú nedeľu zaspievali a zahrali na krajskom kole súťaže v Raslaviciach, kde zaznamenali úspechy v podobe výborných umiestnení. Spevácke duo Dominika Paňková a Lucia Pichová sa spomedzi 27 súťažiacich umiestnilo v zlatom pásme, podobne ako spevácka skupina DFS Komanička a ľudová hudba DFS Makovička,ktoré vo svojich súťažných kategóriách obsadili takisto zlaté pásmo. Úspešná bola aj spevácka skupina DFS Makovička - tá sa v silnej konkurencii skupín z celého kraja umiestnila v striebornom pásme. Celoštátne kolo súťaže sa síce začiatkom júna v Habovke uskutoční bez našich speváčok a muzikantov, no čo sa nestalo tento rok, môže byť reálne o dva roky, kedy sa folkloristi budú môcť v tejto súťaži opäť odprezentovať.

Všetkým účinkujúcim ďakujeme za skvelú reprezentáciu a srdečne gratulujeme k dosiahnutým úspechom.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.