Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zimný medzinárodný plenér, Roztoky 2016

Dátum: 10.02.2016
Autor: Podduklianske osvetové stredisko
Zimný medzinárodný plenér, Roztoky 2016
stretnutie výtvarníkov

Tento rok sa výtvarnej tvorby a umeleckej kreativity - medzinárodného zimného plenéru výtvarníkov v dňoch od 21.- 24.januára 2016 zúčastnilo 25 výtvarníkov zo Svidníka, Stropkova, Košíc, Humenného a miest poľského pohraničia.

Hlavným zámerom realizovaného výtvarného plenéru bolo prostredníctvom odborných vzdelávacích aktivít, konkrétne prostredníctvom tvorby vo voľnej prírode a výmeny skúseností v oblasti výtvarného prejavu, rozširovať si svoje výtvarné schopnosti, svoj talent za prítomnosti erudovaných lektorov, pochopiť zákonitosti stvárnenia reálnej krajiny rôznymi výtvarnými technikami. Pochopiť kompozíciu priestoru, farbu a svetlo v krajine, krajinného výseku, alebo detailu s obsahovým posunom v duchu experimentálnej tvorby.

Výtvarníci sa budú výsledkami svojej tvorby z plenéru verejne prezentovať výstavou v dňoch 19.2.-15.3.2016 v Podduklianskom osvetovom stredisku vo Svidníku.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.