Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Mládež spieva 2015 - deti

Dátum: 25.01.2015
Autor: Podduklianske osvetové stredisko
Mládež spieva 2015 - deti
súťažná prehliadka detských speváckych zborov

Celoštátna súťaž a prehliadka detských speváckych zborov sa uskutoční v Prievidzi v dňoch 27. - 29. 5. 2015. Krajská súťaž Mládež spieva sa uskutoční v termíne: apríl 2015 vo Vranove nad Topľou.

Pre zachovanie kontinuity zborového spievania majú možnosť účinkovať aj mládežnícke zbory, ktoré môžu na krajských kolách vystúpiť ako hosťujúce zbory. Ich dirigenti sa môžu tak isto zúčastniť rozborového a hodnotiaceho seminára, kde im odborná porota poradí ako sa zlepšovať. Môže to byť pre mládežnícke zbory dobrá príprava na nasledujúci ročník Mládež spieva 2016, ktorý bude súťažou mládežníckych zborov.

Poradný zbor pre zborový spev pri NOC vybral ako povinnú skladbu na Mládež spieva 2015 slovenskú ľudovú pesničku z Liptova Kázala mi mati v úprave Ondreja Francisciho.

Na krajskú súťaž postupuje jeden zbor na základe návrhu a odporúčania Podduklianskeho osvetového strediska. Prihlásiť sa môžete do 20. februára 2015 na pos-zuc@slovaet.sk.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.