Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Belopotockého Mikuláš 2024 - regionálne kolo

SÚBOR
Dátum: 04.03.2024
Autor: Podduklianske osvetové stredisko
Belopotockého Mikuláš 2024 - regionálne kolo

Celoštátna postupová súťaž a prehliadka divadla dospelých

Dňa 12. marca 2024 organizuje Podduklianske osvetové stredisko vo Svidníku regionálne kolo celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky divadla dospelých s názvom Belopotockého Mikuláš. Súťaž je pomenovaná podľa jedného z najznámejších organizátorov kultúrneho života v čase národného obrodenia a zakladateľa prvého slovenského ochotníckeho divadla Gašpara Fejérpatakyho Belopotockého.
 
Hlavným cieľom súťaže je získavanie vedomostí, rozvíjanie zručností a umelecko-odborný rast neprofesionálnych divadelných kolektívov prostredníctvom poznávania, realizácie a prezentácie divadelnej tvorby. Víťazný kolektív alebo jednotlivec podujatia je každý rok navrhnutý na účinkovanie na najstaršom festivale neprofesionálneho divadla v Európe – na Scénickej žatve (zdroj: nocka.sk).
 
Prihlasovanie prebieha na stránke https://www.nocka.sk/chcemsaprihlasit/prihlasenie.
 
Vyhlasovateľom a odborným garantom podujatia je Národné osvetové centrum, ktoré je zároveň aj finančným podporovateľom.
 
 
..........................................................................................................................................................................................................................................
 
12. marca. 2024 sa v Divadelnej sále kultúrneho strediska v Stropkove predstavil Divadelný ochotnícky súbor ONDAVAN s dielom Kým kohút nezaspieva. Predstavenie sledovala odborná porota v zložení      Mgr. Alžbeta Verešpejová, PhD., Mgr. Ľubica Bekéniová a doc. PhDr. Peter Karpinský, PhD. 
Porota rozhodla o postupe tohto kolektívu a my im držíme prsty na krajskom kole súťaže / KRAJSKÁ SCÉNICKÁ ŽATVA, ktoré sa uskutoční 26. -  27. apríla 2024 v Mestskom divadle v Levoči (organizátor: Podtatranské osvetové stredisko).
 

BM_2024

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
Propozície Veľkosť: 307.7 kB Formát: pdf Dátum: 4.3.2024