Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Tak to vidím ja

Dátum: 02.05.2024
Autor: Podduklianske osvetové stredisko
Tak to vidím ja

výstava fotografií

DUŠAN IGNAC sa narodil v Stropkove. Fotografovanie ho zaujalo už počas stredoškolského štúdia, keď so svojim otcom, tiež amatérskym fotografom, trávil dlhé hodiny v tmavej komore a nazeral do tajov analógovej fotografie. Táto epizóda skončila po odchode na Vysokú školu technickú v Košiciach.

K fotografovaniu sa vrátil opäť až v roku 2009. V tom čase začínal prudký rozmach digitálnej fotografie vďaka digitálnym zrkadlovkám. Fotografovanie v krajine sa stalo formou relaxu a koníčkom, ktorému postupne venoval čoraz viac času. Je členom FIAP, Medzinárodnej federácie amatérskych fotografov. Od roku 2013 sa   zúčastňoval medzinárodných salónov usporiadaných pod patronátom FIAP, PSA a MOL. Doposiaľ boli jeho fotografie vystavené na všetkých kontinentoch sveta a celkovo v 74 krajinách sveta boli akceptované v rámci medzinárodných fotografických salónov. Na základe výsledkov z týchto salónov mu bol v roku 2018 udelený titul EFIAP (Excelence FIAP). V roku 2019 pribudol titul c*MOL Master of Light Photographic Association.

Tvorba autora sa nedá tematicky ohraničiť. Štatút amatérskeho fotografa mu umožňuje zamerať svoj objektív do rôznych oblasti. Výstavu fotografii Dušana Ignáca „Tak to vidím ja“ si záujemcovia v priestoroch POS môžu pozrieť od 16.mája do 20. júna 2024.

Výstava_Ignác_-_oprava